1. Nová auta
  2. Design

Design: zhuštěný extrém

„Mým posláním bylo vytvořit takový návrh, který by vizuálně i fyzicky oslovil všechny fanoušky sportovních vozů.“ Použitím řadového šestiválce vpředu a pohonu zadních kol – což u dnešních vozů vídáme jen zřídka – jsem mohl dosáhnout výsledku, který přesahuje obvyklé hranice Toyoty,“ vysvětluje Nobuo Nakamura, hlavní návrhář Toyoty GR Supra.

Umělecký předmět

Efektní silueta s velkorysými křivkami a smělými liniemi probudí všechny vaše smysly. GR Supra vhodně spojuje aerodynamiku motorsportu s moderním a efektním vzhledem, a není tak jen sportovním vozem, ale skutečným uměleckým dílem. Impozantní 19" kovaná litá kola a markantní světlomety se šesticí LED zdrojů poukazují na inspiraci světem závodních vozů. Zadní mlhové světlo i couvací světla jsou složena z bodových LED zdrojů, seskupených uprostřed zadního nárazníku.

* výbavové linie 3.0L.

Aerodynamika v duchu závodních vozů

Odladění jízdních schopností Toyoty GR Supra věnovali pracovníci Toyota Gazoo Racing nemalou pozornost. Využívání zkušeností z mezinárodního motorsportu se promítlo do tvaru k dosažení optimálního aerodynamického odporu a vztlakových sil.

Aerodynamika spodku vozu

Speciálně vymodelovaný plochý spodek pomáhá potlačovat aerodynamický vztlak. Vzduch pod Toyotou GR Supra je usměrňován pomocí pečlivě navržených regulačních žeber ve prospěch stability za vysokých jízdních rychlostí.