1. Objevte Toyotu
  2. Toyota T-Mate

TOYOTA T-MATE

S vámi pro bezpečnější cestu

Silnice je nepředvídatelné místo, které řidiče každý den staví před nové výzvy. Inteligentní bezpečnostní a jízdní asistenty Toyota T-Mate jsou krokem k autonomnímu řízení. Systémy jsou vyvinuty tak, aby každá Toyota dorazila bezpečně do cíle. Neustále zdokonalujeme podporu řidičů bez ohledu na okolnosti.

Toyota Safety Sense

Předkolizní bezpečnostní systém (PCS)

Předkolizní bezpečnostní systém dokáže rozpoznávat rizika a zamezovat střetům s jinými vozidly, chodci a cyklisty. Funguje tak, že varuje řidiče akustickou i optickou výstrahou a sám pomáhá brzdit. V případě, že řidič nezačne včas brzdit sám, automaticky se aktivují brzdy s cílem střetu zcela zabránit, nebo alespoň zmírnit jeho následky. Nejnovější generace PCS poskytuje podporu řízení i při projíždění křižovatkou a dokáže zlepšit manévr řízení v případě rizika nárazu.

 

Zjistěte více (Opens in new window)

Systém rozpoznávání dopravních značek (RSA)

Sleduje dopravní značky před vámi a na displeji v přístrojovém štítu zobrazuje užitečné informace, jako je aktuální rychlostní limit nebo omezení předjíždění. Systém také poskytuje vizuální a akustické varování, pokud řidič porušuje dopravní předpisy.

 

Zjistěte více (Opens in new window)

Inteligentní adaptivní tempomat (iACC)

Tento systém vás udržuje v minimální předem nastavené vzdálenosti od vozidla vpředu. Je-li odstup kratší než přednastavená hodnota, systém zpomalí vůz a případně použije brzdy a aktivuje brzdová světla.

Je-li vozidlo vybaveno systémem rozpoznávání dopravních značek (RSA), tento systém rovněž rozpoznává rychlostní omezení na trase a doporučuje nezbytné změny nastavení.

 

Zjistěte více (Opens in new window)

Asistent pro udržení uprostřed jízdního pruhu (LTA)

Navržen tak, aby jízdu na dálnici učinil bezpečnější. Tento systém sleduje vyznačené jízdní pruhy na vozovce a v případě, že vozidlo začne přejíždět do jiného pruhu bez předchozího použití směrového signálu, jemně zkoriguje směr jízdy.

 

Zjistěte více (Opens in new window)

Automatická dálková světla (AHB)

Systém automatických dálkových světel rozpoznává světla protijedoucích vozidel. Když detekuje světlomety, automaticky přepne dálková světla na potkávací. Po přejetí vozidla systém opět aktivuje dálková světla, čímž přispívá k bezpečnější jízdě v noci – vás samotných i ostatních účastníků silničního provozu.
Zjistěte více (Opens in new window)

Systém nouzového zastavení (EDSS)

Sleduje bdělost řidiče za volantem (v době, kdy jsou aktivní asistenční systémy LTA a IACC). Pokud systém po určitou dobu nezaznamená žádné reakce řidiče, upozorní řidiče zvukovým signálem a pokud i přes to nezaznamená žádnou reakci, vozidlo může automaticky zpomalit až do úplného zastavení (bez opuštění daného jízdního pruhu), aktivuje výstražná světla a odemkne dveře kvůli snazšímu přístupu záchranářů.
Zjistěte více (Opens in new window)

Potlačení nechtěné akcelerace

Pokud při jízdě nízkou rychlostí silně sešlápnete plynový pedál před překážkou, jakou je jiné auto, cyklista nebo chodec, systém omezí prudké zrychlení, aby se minimalizovalo riziko kolize.

Online aktualizace Over-The-Air (OTA)

Aktualizace softwaru OTA zajišťují, že Toyota Safety Sense (TSS) je vždy aktuální a vybaven nejnovějšími funkcemi a vylepšeními.

Proaktivní asistent řízení s asistentem pro zpomalení (PDA – DA)

Tento systém podporuje plynulé zpomalení při uvolnění plynového pedálu, když se blížíte k vozidlu před vámi.
Zjistěte více (Opens in new window)

Proaktivní asistent řízení (PDA)

Tento systém pomáhá řidiči, aby neopustil příslušný jizdní pruh. Rozpozná blížící se zatáčku, adekvátně upraví rychlost a vede vůz v daném pruhu tak, aby zajistil plynulou jízdu.
Zjistěte více (Opens in new window)

POMOC PŘI PARKOVÁNÍ

Pokročilý parkovací asistent Toyota Teammate Advanced

Tento systém ovládá akceleraci, řízení, brzdění a řazení*, aby vám pomohl bezpečně zaparkovat. Dokáže si dokonce zapamatovat vaše oblíbená parkovací místa, která nejsou definována čarami nebo sousedními objekty.

*V závislosti na modelu

Zjistěte více (Opens in new window)

Panoramatický monitor s kamerou 360° (PVM)

Parkování je snazší a bezpečnější s tímto systémem, který kombinuje snímky ze čtyř kamer a vytváří téměř 360° pohled na vaše okolí.

Upozornění na dopravu za vozem s automatickou brzdnou funkcí (RCTAB)

Když couváte z parkovacího místa, tento systém identifikuje všechna vozidla přibližující se zleva nebo zprava, upozorní vás na ně nejprve akusticky a poté použije brzdy, aby se zabránilo srážce.
Zjistěte více (Opens in new window)

Parkovací senzory s automatickou brzdnou funkcí (ICS)

Inteligentní podle názvu, inteligentní ve své podstatě – tento systém varuje řidiče na překážky před nebo za vozem a automaticky zabrzdí, aby se vyhnul kolizi.
Zjistěte více (Opens in new window)

Asistent bezpečného vystupování (SEA)

Využívá radar sledování slepého úhlu, aby zabránil otevření dveří, když se zezadu blíží vozidlo nebo cyklista. Pokud hrozí nebezpečí kolize, na vnějších zpětných zrcátkách a na multifunkčním displeji se rozsvítí kontrolky spolu s akustickým varováním, který upozorní cestující.

 

Zjistěte více (Opens in new window)

Upozornění na zapomenuté objekty na zadních sedadlech (RSRS)

Pokud při opouštění vozu zůstane na zadním sedadle cestující nebo předmět, upozorní na displeji přístrojového štítu na tuto skutečnost.

V závislosti na modelu se po uzamčení vozidla aktivují výstražná světla a akustické upozornění.

PODPORA ŘÍZENÍ

Systém sledování slepého úhlu (BSM)

Systém sledování slepého úhlu upozorňuje řidiče na všechna vozidla, která by mohl ve vnějších zpětných zrcátkách přehlédnout. Funkce je obzvláště užitečná při přejíždění z pruhu do pruhu nebo předjíždění jiných vozidel.
Zjistěte více (Opens in new window)

Adaptivní dálková světla (AHS)

Zajišťuje co nejlepší viditelnost pro všechny účastníky silničního provozu při cestování v noci. Bez zásahu řidiče optimálně rozděluje světelné paprsky, kdy zastiňuje zóny v místě protijedoucích vozů, aby vaše dálková světla neoslňovala jiné řidiče. Současně však zachovává dobrou viditelnost pro vás.
Zjistěte více (Opens in new window)

Systém monitorování pozornosti řidiče (DMC)

Využívá kameru umístěnou nad volantem ke sledování bdělosti a stavu řidiče. Pokud systém detekuje abnormální stav, jako je únava, zobrazí se varování. Tento systém používá k vyšší efektivitě a dřívější detekci nepozornosti i systém nouzového zastavení (EDSS).

Toyota Smart Connect – události na cestě

Tento systém upozorňuje řidiče na místní komplikace na cestách, jako jsou nehody nebo kluzký povrch, shromažďováním informací od ostatních řidičů a zobrazováním upozornění na multimediální obrazovce vozidla. V závislosti na typu multimediálního systému lze také hlásit potenciální nebezpečí, což přispívá k celkovému zlepšení bezpečnosti provozu.

Bezpečnostní systém eCall

Pokud dojde k vážné dopravní nehodě, systém eCall ušetří vzácné sekundy automatickým vytočením čísla 112 a přivoláním pomoci. Systém eCall se aktivuje při každém nafouknutí airbagů.

Pomoc lze kdykoli přivolat i pomocí tlačítka, které umožňuje snadné spojení s operátorem, například pokud je řidič svědkem nehody.

Upozornění na dopravu před vozem (FCTA)

Když se blížíte pomalou jízdou ke křižovatce, systém vás upozorní na vozidla přijíždějící zleva nebo zprava, aby minimalizoval riziko kolize.

Zjistěte více (Opens in new window)

Asistent změny jízdního pruhu (LCA)

Pokud řidič zapne blinkr, systém zkontroluje, zda je bezpečné předjíždět, a provede změnu jízdního pruhu (při zapnutém ACC a LTA).
Zjistěte více (Opens in new window)

Nouzový asistent řízení (ESA)

Systém pomáhá řidiči zásahy do řízení zvládnout objížděcí manévr v případě náhlé detekce překážky.

 


  • Ambientní osvětlení propojené s T-Mate

    Ambientní osvětlení spolupracuje se systémy T-Mate jako dodatečný způsob upozornění řidiče. V závislosti na modelu může spolupracovat se systémy TSS nebo s asistentem bezpečného vystupování (SEA).

Automatická výstražná světla pro rychle se přibližující vozidla ze zadu (ARFHL)

V případě rizika zadního nárazu do vašeho vozu z důvodu vašeho prudkého brzdění nebo i při rozpoznání rychle se přibližujícího vozu se automaticky rozblikají výstražná světla vysokou frekvencí, čímž upozorní řidiče blížícího se vozidla, aby zabrzdil.

 

Dostupnost některých funkcí se může lišit v závislosti na zemi, daném modelu vozidla a jeho výbavě.
Systémy pracují v rámci provozních podmínek a jejich omezení.
Řidiči jsou vždy zodpovědní za svou bezpečnou jízdu.
Další informace vždy najdete v uživatelské příručce.

DALŠÍ INFORMACE
O POKROKOVÝCH BEZPEČNOSTNÍCH TECHNOLOGIÍCH TOYOTA

Hybridní technologie

Vodíková technologie

Bateriový elektrický pohon