1. Objevte Toyotu
 2. Toyota v Evropě
 3. Naše historie v Evropě
 4. Dvacátá léta a dále

20. léta a dále

Na jakou budoucnost se máme připravit?
Naším cílem je zpřístupňovat mobilitu všem bez rozdílu – v duchu našeho přesvědčení, že svoboda pohybu by měla být dostupná každému bez omezení. I nadále budeme služby mobility přizpůsobovat potřebám zákazníků a vytvářet taková řešení, která podporují čistší, bezpečnější a méně stresující životní styl se zohledněním potřeb konektivity. 
 • Na cestě k uhlíkové neutralitě kráčíme v čele

  Naším cílem pro příští desetiletí i následující léta je umožnit všem zákazníkům snížit vlastní uhlíkovou stopu. Proto podporujeme řadu různých možností postavených na odlišných technologiích elektrifikace pohonů. Stále větší počet našich praktických a cenově dostupných vozidel s nulovými emisemi napomůže dalšímu rozvoji elektrifikace různými směry. Naše dlouhodobé odhodlání prosazovat více typů technologií jde navíc ruku v ruce s úsilím vyvíjet ucelené portfolio technologií k dosažení cíle uhlíkové neutrality, což platí i pro naši výrobní, logistickou a prodejní síť. 

 • Mnohem víc než jen výroba aut

  Naše proměna z výrobce aut ve firmu poskytující služby mobility je postavena na klíčových hodnotách, které formovaly celou naši historii a i nadále přinášejí nové způsoby mobility a propojování našich zákazníků. Počátkem roku 2020 jsme představili službu KINTO. Konečný cíl tohoto projektu je přinášet relevantní a dostupné produkty a služby mobility všem bez rozdílu. V roce 2021 byly všechny služby mobility zařazeny pod KINTO Europe se sídlem v německém Kolíně nad Rýnem. Tento subjekt poskytuje například služby předplatného pro používání a sdílení automobilů, spolujízdu a multimodální řešení.


 • Společnost budoucnosti v pohybu

  Stále výrazněji se prosazuje technologické revoluce CASE (Connectivity, Autonomous, Shared and Electric). Auta se postupně propojují s veřejností i životem každého jednotlivce. Na olympijských a paralympijských hrách v Tokiu 2020 jsme v koordinaci s veřejností propojili mobilitu a informace prostřednictvím našeho bateriového elektromobilu e-Palette. V roce 2021 jsme uvedli vlastní projekt Woven City, který má demonstrovat nejmodernější technologie autonomního řízení, mobility jako služby, osobní mobility a AI v reálném prostředí. Jinými slovy, Toyota pokračuje v budování mobilní společnosti budoucnosti. 


 • Jízda na vodíkové vlně

  I nadále jsme odhodláni prosazovat vlastní vodíkovou technologii i mimo automobilové odvětví s cílem snižovat produkci CO₂ a dosáhnout uhlíkové neutrality. Jsme přesvědčeni, že vodík je jedním z klíčových stavebních kamenů ke snižování emisí CO₂. Z toho důvodu jsme naši technologii palivových článků zpřístupnili ve formě modulů pro snadné uplatnění v partnerských aplikacích. V roce 2022 jsme v prostorách výzkumného a vývojového centra společnosti Toyota Motor Europe (TME) v Zaventemu v Bruselu zahájili evropskou výrobu modulů palivových článků druhé generace.

20. léta v Evropě