1. Objevte Toyotu
 2. Toyota v Evropě
 3. Naše historie v Evropě
 4. Desátá léta

10. léta

Začátek vodíkové éry s modelem Mirai poháněným palivovým článkem
Středobodem veškerého našeho konání je trvalá udržitelnost a ochrana životního prostředí. Nepřekvapí proto, že i v 10. letech jsme se snažili zlepšovat a přizpůsobovat naši elektrifikovanou technologii tak, abychom se přiblížili k cíli vytvořit vrcholně ekologický vůz. Vítejte ve světě Mirai. 
 • Zaměřeno na nulové emise

  Dalším významným krokem na této cestě bylo první sériově vyráběné vozidlo Toyota poháněné palivovým článkem, model Mirai, který jsme v roce 2015 uvedli v Evropě. Poháněni svým zasazením o ochranu životního prostředí jsme již v 90. letech minulého století zkoumali, jak vyvinout vozidlo s nulovými emisemi. Díky úspěchům s hybridy jsme mohli uplatnit principy této technologie k využití potenciálu vodíku jako čistého a udržitelného zdroje energie. 

 • Rozvoj vodíkové infrastruktury

  Podmínkou používání modelu Mirai i dalších vozidel poháněných palivovými články je dostupnost míst k pohodlnému tankování vodíkového paliva. To znamená nutnost budovat novou infrastrukturu. Z těchto důvodů jsme Mirai uvedli nejprve na evropských trzích, kde investujeme do vývoje a poskytování sítě tohoto druhu. Nejprve jsme pozornost zaměřili na několik vybraných zemí, konkrétně Velkou Británii, Německo, Belgii, Dánsko, Nizozemí, Norsko a Švédsko, načež jsme vůz postupně uvedli i ve zbytku Evropy.

 • Ohromný potenciál vodíku

  Toyota Mirai vyvolala velkou pozornost, v neposlední řadě u předních evropských politiků, kteří pochopili její potenciál odstartovat novou epochu udržitelné mobility s nulovými emisemi. I v současnosti vodík považujeme za zdroj mnoha různých využití i mimo svět dopravy. Vodík má potenciál zajistit celé společnosti životaschopný, čistší a bohatý zdroj energie.