1. Objevte Toyotu
 2. Toyota v Evropě
 3. Naše historie v Evropě

Naše historie v Evropě

Od malého dovozce automobilů po devět výrobních míst
Náš evropský příběh se ve skromném měřítku začal psát bezmála před 60 lety, kdy jsme zahájili první dodávky našich vozidel motoristům, kteří o značce Toyota tehdy věděli jen velmi málo.
 • Už 60 let se soustředíme na potřeby zákazníka

  Po celých šest dekád naší přítomnosti v Evropě držíme krok s neustále se měnícím vkusem a požadavky našich zákazníků. Posilujeme zde naše zdroje v oblasti výzkumu a designu vozidel, abychom vždy vyráběli taková vozidla, která se budou evropským motoristům líbit. A neustále se snažíme dělat věci lépe: nabízet stále lepší automobily, vyšší spolehlivost a lepší služby. 

  Od prvních počátků v tomto regionu se každým rokem těšíme z pokroku a setrvalého růstu až do současné fáze, kdy provozujeme devět výrobních center napříč celým kontinentem. Téměř tři ze čtyř vozidel, která dnes v Evropě prodáme, jsou zde i vyrobena.

 • Toyota v Evropě v průběhu času

  Náš setrvalý růst vychází z naší historie a stejně tak se vyvíjí i náš evropský příběh, který je rok od roku zajímavější. Za to, čím dnes jsme, vděčíme zákazníkům z celého světa, našim dodavatelům, prodejcům, partnerským společnostem i snaze našich vlastních zaměstnanců. Na podporu naší proměny v poskytovatele služeb mobility investujeme do nových technologií, inovací a pracovníků, abychom i nadále mohli kráčet cestou, po které už tak dlouho směřujeme. Pokračujeme ve snahách přispívat k hospodářskému a společenskému rozvoji zemí po celém světě prostřednictvím kvalitní a dostupné mobility pro všechny.

  Historie naší společnosti se začala psát v roce 1937, kdy byla založena Toyota Motor Co. Ltd. Věděli jste však, že původní specializací firmy Toyoda na konci 19. století bylo tkalcovství?

 • 60. léta minulého století

  60. léta minulého století byla pro Toyotu dekádou proměny. Náš vstup na evropský trh vydláždil cestu k významným prodejním a výrobním aktivitám, které dnes napříč celým kontinentem provozujeme. 

 • 70. léta minulého století

  Toyota začala výrazně sílit a rozvíjet se. Stále více lidí poznávalo značku Toyota a reagovalo na námi nabízenou alternativu produktů a značek, se kterými byli zvyklí setkávat se po celé generace. 

 • 80. léta minulého století

  80. léta minulého století přinesla konsolidaci našich evropských aktivit a rozvoj nových zajímavých projektů, které napomohly upevnit naše postavení tomto regionu.

 • 90. léta minulého století

  Když jsme v Evropě oslavili 30 let, rozhodli jsme se zde výrazně  investovat do vybudování vlastních výrobních závodů. Po celá 90. léta minulého století jsme se snažili dodržovat naši obchodní zásadu vyrábět vozidla co nejblíže místům, kde se budou následně prodávat.

 • Nultá léta

  Nové století přineslo začátek technické revoluce v automobilovém světě. V roce 2000, tři roky po premiéře na japonském trhu, dorazil do Evropy originální model Prius – sedan s novým druhem pohonu, sestávajícího z klasického benzínového motoru v kombinaci s elektromotorem.

 • 10. léta

  Středobodem veškerého našeho konání je trvalá udržitelnost a ochrana životního prostředí. Nepřekvapí proto, že i v 10. letech tohoto století jsme se snažili zlepšovat a přizpůsobovat elektrifikovanou technologii tak, abychom se přiblížili k cíli vytvořit vrcholně ekologický vůz. Představujeme vodíkovou Toyotu Mirai.

 • 20. léta a dál

  Naším cílem je zpřístupnit mobilitu všem bez rozdílu, protože jsme přesvědčení, že svoboda pohybu by měla být dostupná všem bez omezení. I nadále budeme řešení mobility přizpůsobovat potřebám zákazníků a podporovat čistší, bezpečnější a méně stresující životní styl se zohledněním potřeb konektivity.