1. Objevte Toyotu
 2. Toyota v Evropě
 3. Evropský dodavatelský řetězec

Evropský dodavatelský řetězec

Zajišťujeme „Just-in-Time“ dodávky dílů, příslušenství a vozidel v rámci celého regionu
Den co den expedujeme tisíce dílů, prvků příslušenství a vozidel v rámci celé Evropy. Náš dodavatelský řetězec zajišťuje dodávky produktů do závodů, k prodejcům a zákazníkům ve správný čas a na správném místě.
 • Naše evropská dodavatelská síť

  Propracovaný dodavatelský řetězec Toyota, pokrývající všechny fáze od zahájení životního cyklu vozidla až po jeho likvidaci, dbá na snižování ekologických dopadů všech našich produktů a činností. K dodávkám dílů do našich výrobních závodů využíváme celou řadu překladišť a manipulačních prostor pro výrobní komponenty napříč celým regionem. Rychlé, včasné a spolehlivé dodávky vozidel našim zákazníkům zajišťují týmy logistiky vozidel v našich evropských centrech, překladištích a přístavištích. V rámci poprodejních aktivit disponujeme rozsáhlým dodavatelským řetězcem k zajištění potřebných náhradní dílů a součástí.

 • Logistika výrobních dílů

  Náš tým výrobní kontroly od samotného počátku zajišťuje kompletní přehled všech vozidel, která budeme v Evropě v příštích pěti letech vyrábět. Dále zajišťuje připravenost našich evropských výrobních podniků (EMC). Jednotlivé součásti dodavatelského řetězce Toyota se zapojují už od raných fází návrhu dílů a obalů včetně optimalizace sítě s cílem zkracovat přípravu sériové výroby, snižovat emise CO₂ a zlepšovat kvalitu i bezpečnost. Naším cílem na základech systému výroby TPS (Toyota Production System) je zajistit přesně načasované fungování dodavatelského řetězce v rámci devíti evropských výrobních podniků.

 • Logistika vozů po celé Evropě

  O modely vyráběné v Evropě i dovážené do Evropy ze zahraničí se stará řada strategicky rozmístěných distribučních center. Díky těmto logistickým centrům jsme schopni auta zákazníkům dodávat rychle, včas a spolehlivě. Všechny naše logistické operace se opírají o dodržování odhadovaných termínů dodání (ETA), zkracování čekacích lhůt a snižování emisí CO₂.

 • 7

  vyhrazených center

 • 3300

  doručovacích míst / noc

 • 88

  zemí, z toho 29 v Evropě

 • ~585

  tisíc dodaných dílů a příslušenství / den

 • Dodavatelský řetězec náhradních dílů

  Náš dodavatelský řetězec náhradních dílů (Service Parts Supply Chain) provozuje po celé Evropě 18 centrálních distribučních skladů. Na základě distribuce podle modelu Hub & Spoke, který sdružuje a opětovně rozděluje všechny zásilky, se zajišťuje každodenní expedice tisíců dílů a prvků příslušenství více než 3300 prodejcům po celé Evropě a přidruženým společnostem z celého světa.