1. Objevte Toyotu
  2. TOYOTA GAZOO Racing
  3. Motoristický Sport
  4. TS050 Hybrid

TS050 HYBRID

Navrhujeme genetickou výbavu budoucích vozů TOYOTA

Atraktivní, vzrušující a fascinující světový šampionát vytrvalostních soutěží (WEC) představuje absolutní vrchol inovací, spolehlivosti a týmové práce. Do soutěže zahrnující devět závodů po celém světě – včetně proslulého 24 hodin Le Mans – se TOYOTA GAZOO Racing opět zapojila v roce 2012, nicméně může se pochlubit svojí aktivní účastí na Le Mans již od roku 1985. V roce 2017 se Toyota závodu 24 hodin Le Mans zúčastnila již podevatenácté, avšak vítězství jí bolestně uniklo v posledních minutách před odmávnutím šachovnicovým praporkem. TOYOTA GAZOO Racing však nepoleví a bude usilovat o ještě významnější úspěchy.

S extrémními podmínkami závodů trvajících 6 až 24 hodin se musejí vypořádat dva naše nejmodernější speciály TS050 HYBRID určené pro vytrvalostní soutěže, disponující výkonem bezmála 1000 koní. Tyto propracované závodní vozy využívají potenciál hybridní technologie k výbušné akceleraci, nižší spotřebě a dosahování rychlosti více než 330 km/h. Díky svému hybridnímu pohonu (podobně jako běžně prodávané modely Toyota) zpětně získávají energii při brzdění a ukládají ji do baterie k pozdějšímu využití.
V období mezi naším prvním závodem WEC v roce 2012 a ziskem mistrovského titulu v tomto šampionátu v roce 2014 jsme získali cenné zkušenosti, které značně urychlily i vývoj technologie hybridního pohonu pro běžné modely Toyota, např. v otázce downsizingu nebo chlazení motoru – v souladu s naším cílem vyrábět stále lepší automobily a zprostředkovat radost z řízení všem zákazníkům.