1. Objevte Toyotu
  2. Novinky
  3. Rozsekat bazén: Barbora Seemanová míří už na třetí olympiádu

Rozsekat bazén: Barbora Seemanová míří už na třetí olympiádu

7. 3. 2024

Plavat se naučila dřív než chodit. Může se pak člověk vůbec divit, že je Barbora Seemanová ve svých čtyřiadvaceti letech nejrychlejší českou plavkyní, která navíc své rekordy neustále zlepšuje? Aktuálně ji čekají už třetí olympijské hry.

Barbora Seemanová je juniorskou mistryní Evropy a dvojnásobnou vítězkou letních olympijských her mládeže. V šestnácti letech se poprvé podívala na letní olympijské hry a v Riu roku 2016 byla nejmladší členkou české výpravy. V květnu 2021 se díky triumfu na dvoustovce stala teprve třetí českou mistryní Evropy v dlouhém bazénu.

„Vždycky jsem plavala hlavně pro radost. Když jsem začala závodit mezi dospělými, cítila jsem velký tlak, že nesmím zklamat,“ popisuje pár nepříjemných chvil, které po jejím vstupu mezi profesionální sportovce nastaly. Přesto nikdy ani na chvíli nepomyslela na to, že by s plaváním chtěla skončit.

Zatímco v Rio de Janeiru se teprve rozkoukávala a sbírala zkušenosti, na dalších hrách v Tokiu už závodila se vším všudy. Po jednadvaceti letech díky ní Česká republika zase měla zástupkyni ve finále kraulařské dvoustovky, v níž navíc Barbora do cíle dorazila jako šestá. Tehdy už jako členka #teamtoyota.

„Spolupráce s Toyotou je pro mě symbolem mého úspěchu. Toyota byla první značka, která projevila zájem se mnou spolupracovat na dlouhodobé úrovni. Tehdy jsem si říkala: Vážně už jsem tak dobrá?“ vzpomíná Seemanová.

Na letošní olympiádu v Paříži se kvalifikovala s naprostou samozřejmostí, a tak nemohla chybět ve velké olympijské kampani, do níž Toyota pozvala špičkové české sportovce i parasportovce.

Další zajímavosti ze světa Toyota v magazínu Toyota Life