1. Objevte Toyotu
  2. Novinky
  3. Corolla oceněna jako nejlepší kombík i rodinný vůz

Corolla oceněna jako nejlepší kombík i rodinný vůz

1.3.2024

Toyota Corolla získala v prestižní anketě What Car 2024 Awards hned dvě ocenění – verze Hatchback byla zvolena Rodinným autem roku, zatímco varianta Touring Sports dostala ocenění Kombi roku.

„Ceny nových vozů neustále rostou a Corolla na trhu vyniká kombinací rozumně kalkulované ceny a mimořádně úsporné jízdy. Důležitá však nejsou jen čísla. Tento vůz patří mezi rodinné vozy s nejlepšími jízdními vlastnostmi,“ říká Steve Huntingford, šéfredaktor časopisu What Car?

Větší a praktičtější Corolla Touring Sports si podle názoru porotců zasloužila vítězství díky nízkým provozním nákladům, pohodlí, praktickému zavazadlovému prostoru a spolehlivosti, kterou jsou vozy Toyota proslulé.

„Stejně jako verze Hatchback i Corolla TS zaujme komfortní jízdou, a hybridní technologie poskytuje vysoký výkon i vynikající účinnost. Cestující mají dostatek prostoru a velký, stupňovitě uspořádaný zavazadlový prostor s nízkou rovnou podlahou je skvělý pro přepravu velkých nákladů,“ dodává Huntingford.

Do roku 2024 s novými technologiemi

Corolla se letos představí ve vylepšené verzi s několika novými technologiemi. Bude mezi nimi například systém regulace kvality ovzduší nanoe-X se schopností potlačovat šíření virů, bakterií, alergenů a nepříjemných pachů v kabině vozidla. Zákazníci se mohou těšit i na nové odstíny karoserie včetně módní smaragdové metalízy.

Majitelé Corolly modelového roku 2024 budou nově využívat praktické řešení v podobě chytrého digitálního klíče. Vedle fyzického klíče tak mohou vozidlo otevřít a běžně používat prostřednictvím chytrého telefonu.

Digitální klíč je kompatibilní s telefony s operačními systémy Apple iOS a Android a umožňuje ke každému vozidlu uložit až pět osobních profilů. Autorizovanému uživateli tak k odemčení a spuštění vozidla stačí mít u sebe mobilní telefon – bez nutnosti před odemykáním spouštět aplikaci.

Modely Corolla jsou již od svého faceliftu z kraje roku 2023 vybaveny pátou generací hybridní technologie, která přináší lepší jízdní schopnosti a delší čistě elektrickou jízdu při současném snížení spotřeby paliva a emisí.

Dodací lhůty se zlepšily

Novou Corollu modelovém provedení 2024 je už možné objednávat, první vozy by k zákazníkům měly dorazit v průběhu března 2024. Dodací lhůty pro model Corolla se na českém trhu v posledních týdnech výrazně zlepšily, a to zejména u verze Corolla Touring Sports. Všechna provedení jsou aktuálně ve vybraných verzích skladem a při objednání do výroby se standardní dodací lhůtou do 3 měsíců.

Další zajímavosti ze světa Toyota v magazínu Toyota Life