1. Objevte Toyotu
 2. Inovace u Toyoty
 3. Nulová nehodovost

Nulová nehodovost

Náš konečný cíl: budoucnost bez dopravních nehod nebo smrtelných zranění
Na světě každým rokem v důsledku dopravních nehod zahyne 1,35 milionu lidí. Prostřednictvím naší zásady „bezpečnost na prvním místě“ bychom rádi tento počet postupně snížili až na nulu.
 • Nejvyšší standard bezpečnosti 

  K naplnění cíle nulového počtu dopravních nehod přispívají naše pokročilé systémy na podporu řízení, které pečlivě sledují dopravní situaci kolem vozů Toyota či Lexus. Abychom ještě zvýšili bezpečnost, používáme a neustále zlepšujeme funkce autonomního řízení založené na filozofii Mobility Teammate, která vyjadřuje přesvědčení, že lidé a auta využívající propojené systémy a umělou inteligenci mohou společně cestovat bezpečně. Stejně tak zlepšujeme pasivní bezpečnost na ochranu osob v případech, kdy k nehodě přece jen dojde. S využitím našeho špičkového digitálního modelu člověka THUMS (Total Human Model for Safety) analyzujeme dřívější nehody, ale i jen hrozící střety.

 • Podporujeme všechny, kdo se starají o vaši bezpečnost

  Klíčovou roli v dopravní bezpečnosti hrají lidé i infrastruktura. Proto od roku 2006 podporujeme Evropskou radu pro bezpečnost dopravy (ETSC). ETSC poskytuje nezávislé odborné rady Evropské komisi, Evropskému parlamentu i vládám v jednotlivých zemích. Kromě toho podporuje efektivní opatření a zásady nejlepší praxe v oblastech s nejvyšším potenciálem k omezení dopravních nehod a snížení počtu obětí. Naše podpora činností ETSC zahrnuje např. projekt REVIVE ke zlepšení odezvy záchranářů po nehodách, resp. výkonnostní ukazatel dopravní bezpečnosti (PIN), což je nástroj zaměřený na maximální možnou dopravní bezpečnost. 

 • Autonomní řízení

  Toyota se zasazuje o autonomní řízení především proto, že tato technologie má potenciál předcházet nehodám způsobeným lidským faktorem. Koncepce autonomního řízení Toyota s označením „Mobility Teammate“ je postavena na principu Chauffeur and Guardian™ („řidič a ochránce“) na podporu bezpečné, dostupné a pohodlné mobility.

 • Pasivní bezpečnost a model THUMS

  K minimalizaci dopadů případné nehody jsou klíčové prvky pasivní bezpečnosti, jako například bezpečnostní pásy a airbagy, jakož i struktura karoserie vozidla. Provádíme stále další analýzy a uvádíme do života inovace, abychom zajistili nekompromisní bezpečnost za reálných provozních podmínek.