1. Objevte Toyotu
 2. Elektrifikace
 3. Hybridní elektrická vozidla

Hybridní elektrická vozidla

Hybrid, který změnil pravidla hry
Přechod k elektrifikaci tak, jak ho prosazujeme, stojí na více než 25 letech zkušeností v roli průkopníka a lídra hybridní technologie.
 • Průkopník hybridního pohonu

  Vývoj hybridních vozidel jsme zahájili v polovině 90. let minulého století, kdy Takeši Učijamada vedl vývojový tým pracující na autě pro 21. století. Takovém, které by pomohlo snížit emise skleníkových plynů i dalších škodlivých látek. Výsledkem byl hybridní model Prius uvedený v roce 1997. Naše současná nabídka přitom čítá už 44 hybridních modelů. Naše hybridy napomohly proměnit celý automobilový trh v Evropě, kde se těšíme postavení lídra ve snižování emisí CO₂.

 • Hybridy přispívají ke snižování emisí CO₂

  V Evropě jsme doposud prodali přes čtyři miliony hybridů, které tak dnes v evropských prodejích Toyoty mají většinové zastoupení. Nabízíme zde 18 různých hybridních modelů značek Toyota a Lexus. Díky úspěchu full hybridů stabilně s rezervou plníme cíle EU v oblasti snižování emisí CO2. Zákazníkům tak dokážeme nabízet dostupná nízkoemisní vozidla i v těch oblastech, kde zatím pro bezemisní vozidla není k dispozici dostatečná infrastruktura. Hybridy budou i nadále zásadně přispívat (společně s bateriovými elektromobily, vozidly na palivové články a plug-in hybridy) k naplňování naší strategie uhlíkové neutrality v souladu s cílem do roku 2030 navýšit v západní Evropě podíl námi prodávaných elektrifikovaných modelů na plných 100 %. 

 • Leader plně hybridní technologie pohonu

  Naši full hybridní technologii průběžně zdokonalujeme tak, aby se přizpůsobovala jízdním podmínkám a zajišťovala co nejvyšší efektivitu. Ve městě jsou naše hybridy schopny ujet až 75 % vzdálenosti v režimu s nulovými emisemi. Již od samotného začátku průběžně zdokonalujeme klíčové technologie elektrifikace, jako jsou baterie, elektromotory, střídače, rekuperační brzdění a elektronický řídicí software. Tyto komponenty se využívají ve všech verzích elektrifikovaného pohonu – HEV, BEV, FCEV, PHEV – což nám dává jedinečnou výhodu kvality, odolnosti a spolehlivosti (QDR) i v rámci dalšího rozšiřování naší nabídky elektrifikovaných vozidel. 

 • Hybridní pohon 5. generace

  Hybridní technologii neustále posouváme kupředu, neboť dokáže jedinečným způsobem podpořit přechod k uhlíkové neutralitě. Hybridy jsou dostupné i praktické zároveň a umožňují zákazníkům snižovat emise CO2 hned teď. To vše bez nutnosti překonávat jakékoli praktické překážky nebo měnit zažitý způsob používání. Uvedli jsme hybridní systém 5. generace, který přináší ještě hospodárnější provoz a lepší jízdní vlastnosti. Díky menším komponentám je také celkově menší a lehčí. Nový hybridní systém pohonu se v Evropě poprvé představil v modelu Corolla Cross.