1. Objevte Toyotu
 2. Elektrifikace
 3. Bateriové elektromobily

Bateriové elektromobily

Energie z baterie pro čistě elektrické cestování
Klíčovou součástí naší strategie uhlíkové neutrality jsou bateriové elektromobily (BEV). S postupným rozšiřováním modelové nabídky bezemisních vozidel nabídneme zákazníkům cenově dostupné bateriové elektromobily napříč všemi segmenty trhu. 
 • Rychlý rozvoj bateriových elektromobilů

  Do roku 2030 chceme nabízet nejméně 30 modelů bateriových elektromobilů a očekáváme, že celosvětově budeme prodávat přibližně 3,5 milionu elektromobilů ročně. Do roku 2025 se naše nabídka bateriových elektromobilů pro Evropu rozšíří na 10 modelů. Jelikož chceme maximálně využívat jejich přínos ke snižování uhlíkových emisí, naší vizí je, aby elektromobily byly trvale udržitelné a cenově dostupné všem. Klíčovou složkou jejich úspěchu bude univerzální dobíjecí infrastruktura v celém regionu s využitím obnovitelné zelené energie. 

 • Bateriové elektromobily splňující všechny vaše potřeby

  Dostupností bateriových elektromobilů máme na mysli modelové pokrytí všech segmentů v souladu s různorodými potřebami zákazníků. Modely z řady Lexus Electrified budou čelit prémiové konkurenci, zatímco Toyota bude pokrývat široké spektrum automobilového trhu. Některé z našich modelů bateriových elektromobilů budou postaveny na vyhrazených platformách e-TNGA pro elektromobily. Ty disponují chytrou flexibilitou na podporu pestré nabídky různých vozidel optimalizovaných podle konkrétních zákaznických potřeb. Další námi vyráběné modely bateriových elektromobilů budou postaveny na naší multi-technologické architektuře. Ta umožňuje stavět bateriové elektromobily, hybridy a plug-in hybridy na stejné platformě a upravovat skladbu podle měnící se zákaznické poptávky. 

 • Představujeme značku Toyota bZ 

  Nová dílčí značka bateriových elektromobilů „bZ“ znamená „beyond Zero“ (Za nulovou hranici) a potvrzuje nepolevující odhodlání Toyoty kráčet v čele těch, kteří chrání životní prostředí. bZ zároveň ukazuje, že v otázkách mobility budoucnosti se snažíme jít nad rámec nulových emisí: „Vy a životní prostředí“, „Vy a vaše vozidlo“, „Vy a ostatní“, „Vy a společnost“. Prvním modelem uvedeným pod naší dílčí značkou „bZ“ je model SUV s označením bZ4X. „bZ“ je od počátku koncipováno jako řada modelů napříč různými segmenty s cílem naplňovat potřeby evropských zákazníků. Vývoj řady Toyota bZ je postaven na konkrétních platformách pro bateriové elektromobily ze společného vývoje Toyota a Subaru.  


 • Plně elektrifikovaný Lexus

  Lexus chce v západní Evropě, Severní Americe a Číně do roku 2030 nabízet výhradně 100% čisté elektromobily (celosvětově pak do roku 2035). Prvním modelem Lexus v tomto segmentu je UX 300e. Tento první čistě elektrický Lexus staví na světové pověsti technologie baterií a odolnosti a těží z vedoucího postavení tohoto výrobce luxusních vozů v oblasti systémů energetického managementu baterií, jednotek řízení energie a elektromotorů. V rámci rozšiřování nabídky bateriových elektromobilů vyvine Lexus čistě elektrický sportovní vůz příští generace, který se bude chlubit podobnými jízdními kvalitami jako Lexus LFA, a následně se promítnou i do ostatních čistě elektrických modelů Lexus. 


 • Ekosystém bateriových elektromobilů zaměřený na zákazníka

  Od počátku usilujeme o to, aby majitelé bateriových elektromobilů neměli důvod k obavám z krátkého dojezdu a byly naplněny všechny jejich požadavky na služby konektivity a nabíjení. Vyvinuli jsme intuitivní ekosystém e-mobility, abychom zajistili ty nejlepší zákaznické zkušenosti, postavené na jednoduchosti a funkčnosti. Poskytujeme komplexní nabídku služeb mobility zahrnující skutečně vše od údržby až po pojištění, online služby, wallbox pro domácnost nebo kancelář a asistenční služby.