1. Nová auta
  2. Výkony

ČISTĚ ELEKTRICKÝ

Toyota bZ4X zachycuje neředěné potěšení z jízdy. Nízké těžiště, baterie pod podlahou a vynikající pohon všech kol zajišťují, že bZ4X nabízí fantastickou stabilitu a výjimečnou ovladatelnost pro absolutní kontrolu. Navržena tak, aby překonávala očekávání, nabízí bZ4X skutečně bezproblémový zážitek z jízdy – bez ohledu na typ vozovky.

Všechny terény. Všechny s přehledem.

Nově vyvinutý AWD X-MÓD zvyšuje výkon a bezpečnost, aby umožnil bZ4X zdolávat jakýkoli terén s díky fantastickým schopnostem pohonu všech kol. X-MÓD bez námahy zvládne jakýkoli terén, do kterého ho zavedete.

Skvělé řízení

Agilní a vysoce responzivní, to je charakteristika bateriového elektromobilu, jakou dosud neznáte. Nízké těžiště a tuhost karoserie poskytuje mimořádně intuitivní jízdní výkon – nejen pro BEV, ale pro jakýkoli vůz. Jízda s použitím jednoho pedálu umožní řidiči zrychlovat a zpomalovat vozidlo pouze pomocí akceleračního pedálu, čímž se zvyšuje účinnost.

Efektivní tepelný management

Průkopnický systém vytápění bZ4X nabízí fantastickou účinnost a sníženou spotřebu elektrické energie. Využívá nízko příkonový a vysoce účinný systém tepelného čerpadla pro vynikající dojezd. Absorbuje teplo z venkovního vzduchu a využívá ho k zahřívání vozidla v zimě. To zajišťuje, že topení a klimatizace jsou k dispozici při extrémních teplotách a plýtvají výrazně méně energií než běžné klimatizační systémy.

Účinnost baterie

Toyota využila více než 25 let zkušeností s technologií elektrifikovaných vozidel s akumulátory, aby zajistila, že nová lithium-iontová jednotka v bZ4X bude mít špičkovou kvalitu, odolnost a spolehlivost. Toyota garantuje, že baterie stále funguje na 70 % původní kapacity až po 10 letech vlastnictví nebo po jednom milionu ujetých kilometrů*.

*Platí při pravidelných kontrolách v autorizovaném servisu Toyota dle stanovených pravidel.