1. Majitele
  2. Nejčastější dotazy

Nejčastější dotazy

Nová aplikace MyToyota

Pokud si koupíte ojetý vůz Toyota, který podporuje online služby, můžete si dostupné balíčky aktivovat přímo z aplikace MyToyota za předpokladu, že můžete prokázat fyzický přístup k vozu (prostřednictvím procesu ověření ujetých kilometrů nebo naskenování QR kódu). Abyste mohli využívat všechny funkce aplikace, navštivte prosím svého prodejce a změňte vlastnictví vozu na své jméno.

Chcete-li přidat vůz, klikněte na domovské stránce na "Přidat vozidlo", nebo pokud již vozidlo máte, klikněte na ikonu Moje garáž v pravém horním rohu na tlačítko "přidat". Chcete-li vůz odstranit, přejděte do sekce Moje garáž, sjeďte dolů a klikněte na 'Odstranit vozidlo'. 

V aplikaci MyToyota nejprve vyberte vůz v sekci Moje garáž a poté klikněte na Online služby. Poté podle postupu aktivujte dsotupné balíčky služeb, které jsou pro vaše vozidlo k dispozici.

 

V případě, že jeden nebo více připojených vozů v sekci Moje garáž a ještě nebyly aktivovány, budete při každém přihlášení do aplikace vyzváni uvítací obrazovkou k aktivaci online služeb. Pokud tento krok přeskočíte, můžete je aktivovat i později podle výše uvedených kroků. 

 

Další informace naleznete v našem návodu Jak na to. 

 

Poznámka: v rámci aktivačního procesu budete muset přijmout podmínky používání a potvrdit oznámení o ochraně osobních údajů.

Pokud chcete trvale zastavit jeden z balíčků v aplikaci MyToyota, nejprve vyberte konkrétní vůz v sekci Moje garáž a poté klikněte na Online služby. Postupujte podle postupu pro deaktivaci služeb. 

 

Další informace naleznete v našem návodu Jak na to. 

Své aktivní a neaktivní předplatné můžete zkontrolovat tak, že přejdete do sekce Moje garáž a vyberete část Online služby.

Podmínky používání můžete spravovat prostřednictvím sekce Portál ochrany osobních údajů ve svém účtu.

Informace o ochraně osobních údajů můžete konzultovat prostřednictvím sekce Portál ochrany osobních údajů ve svém účtu.

Aplikace MyToyota vám umožní mít svůj vůz pod kontrolou, ať jste kdekoli. Její používání je snadné a poskytne vám jedinečné funkce, které posunou vaše zážitky na novou úroveň nad rámec řízení. Můžete plánovat cesty, vyhledat zaparkovaný vůz, zjistit informace o tom, kdy má váš vůz podstoupit údržbu, zkontrolovat údaje o vozidle a přijímat důležitá oznámení o vašem voze, stejně jako na dálku ovládat klimatizaci, dveře a výstražná světla vašeho vozu. 

 

(*Dostupnost online služeb, jednotlivých balíčků a funkcí obsažených v nich se může lišit v závislosti na modelu, výbavě a modelovém roku konkrétního vozu. Přesné informace o bezplatném zkušebním období naleznete v aplikaci při aktivaci konkrétního balíčku)

Řada 5 ikon zleva doprava označuje následující sekce:  - Mapa - Oznámení - Účet - Podpora. 

K online službám můžete přistupovat kdykoli. Údaje o vozidle se do aplikace odesílají po vypnutí motoru. Po vypnutí motoru si budete moci zobrazit podrobnosti o poslední jízdě. K odesílání dat je zapotřebí pokrytí mobilními daty, takže nemusí fungovat v případě, že zaparkujete vůz v podzemí.

Aplikace MyToyota vám umožní komunikovat s vaším vozem, ať jste kdekoli. Můžete plánovat cesty, vyhledat zaparkovaný vůz, zjistit informace o tom, kdy má váš vůz podstoupit údržbu, zkontrolovat údaje o vozidle a přijímat důležitá oznámení, stejně jako na dálku ovládat klimatizaci, dveře a výstražná světla vašeho vozu.

 

Multimédia umožňují připojit váš chytrý telefon (kompatibilní s iOS a Android) k vašemu vozu*. Vaše oblíbené aplikace, jako jsou Spotify, WhatsApp, Audible, Google Maps a Waze, můžete používat ve svém voze a ovládat je prostřednictvím hlasového asistenta Siri nebo OK Google. Multimédia vám také umožní přístup k užitečným informacím, jako jsou dopravní upozornění v reálném čase a upozornění na rychlostní radary, a umožní vám vyhledávat body zájmu v navigačním systému.

Aplikace MyToyota vám umožní být neustále ve spojení s vaším vozem, zatímco portál Toyota/osobní stránka vám umožní provádět rozsáhlejší správu, stahovat uživatelské příručky a získat přístup k dalším multimediálním funkcím (aktualizace map, balíček Wi-Fi atd.).

Další podrobnosti o dostupnosti funkcí podle modelu získáte u autorizovaného prodejce nebo se podívejte na informace na místních webových stránkách Toyota/Toyota.

Přejděte do obchodu s aplikacemi pro iOS nebo Google Play a vyhledejte aplikaci MyToyota. Poté si aplikaci jednoduše stáhněte, a to zcela zdarma.

Online služby zahrnují balíček Remote a balíček Base. Balíček Base zahrnuje naši širokou škálu digitálních funkcí navržených tak, aby zajistily vaši bezpečnost, soukromí a pohodlí na cestách. Buďte informováni o poloze svého vozu, stavu baterie, chování a historii jízdy, výstražných světlech a mnohém dalším. Sdílejte polohu svého vozu s přáteli a blízkými ve své síti. Balíček Remote umožňuje vzdálený přístup k vozidlu, abyste mohli upravit různá nastavení a přizpůsobit je svým potřebám. Získejte přístup ke všem základním informacím potřebným k optimalizaci zážitků z jízdy.

Buďte při jízdě o krok napřed díky široké škále funkcí a dojeďte do cíle včas. Nalaďte se na nejrůznější události na cestách a najděte dostupné čerpací stanice a parkovací místa (na ulici i mimo ni). Jezděte bez starostí s navigací aktualizovanou na internetu.

Není dostupné v ČR.

Není dostupné v ČR.

Vy rozhodujete o tom, jaká data budete se společností Toyota sdílet. Můžete to kdykoli kontrolovat na Portálu pro ochranu osobních údajů a svůj souhlas můžete kdykoli odvolat. 

S preferovaným prodejcem v aplikaci získáte lepší zážitek z funkcí.

Po aktivaci se režim ochrany osobních údajů bude vztahovat na všechny služby spoléhající se na geolokaci - např. funkce Najdi můj vůz. Pokud je Režim ochrany osobních údajů aktivní, tyto Služby nebudou dostupné nebo může být ovlivněna jejich kvalita a přesnost.

Režim soukromí je k dispozici v aplikaci MyToyota v části Moje garáž. Na domovské stránce v horní části klikněte na Moje garáž a poté na Režim soukromí. Tam můžete režim soukromí zapnout nebo vypnout.

Pokud je vaše vozidlo vybaveno systémem Smart Connect, budete moci stav režimu soukromí zobrazit pouze prostřednictvím aplikace. Zapnutí/vypnutí je nutné provést prostřednictvím multimediálního systému vozidla.

Stav režimu soukromí (aktivní nebo neaktivní) zůstane takový, jak jste jej nastavili, dokud se nerozhodnete stav změnit. Aktuální stav režimu soukromí můžete zkontrolovat prostřednictvím svého účtu v aplikaci MyToyota nebo na zákaznickém portálu.

Další informace naleznete v našem návodu Jak na to. 

S účtem MyToyota můžete spravovat svůj multimediální systém a získávat užitečné informace o svém voze prostřednictvím aplikace MyToyota a webového portálu Toyota.

Aplikace MyToyota je vázána na identifikační číslo vozidla (VIN) a majitele vozu, takže budete moci využívat online služby pouze pro daný vůz.

Ano, online služby lze přidat k více účtům, ale v jednom okamžiku mohou být aktivovány a aktivní pouze na jednom účtu.

Pokud si nejste jisti, zda jsou online služby  aktivovány, nejprve vyberte správný vůz v sekci Moje garáž a poté klikněte na Online služby. Poté se zobrazí všechny balíčky dostupné pro daný vůz a stav jejich aktivace. Poté podle postupu aktivujte balíček Remote, který je pro váš vůz k dispozici.

Údaje o účtu jsou stejné pro aplikaci MyToyota i zákaznický portál. Na obou platformách lze heslo změnit. 

Pro změnu hesla přejděte na přihlašovací obrazovku a vyberte možnost Zapomenuté heslo.

Náš prodejce bude muset potvrdit vaši totožnost, aby zajistil, že neoprávněné osoby nebudou mít přístup k osobním údajům zákazníků Toyota.

Žádáme vás, abyste navštívili svého prodejce, protože ochrana osobních údajů zákazníků je pro společnost Toyota prioritou.

Více informací u svého prodejce.

Online služby se zastaví, pokud z vašeho účtu odstraníte identifikační číslo vozidla (VIN).

Ano i ne. Vůz může být přidán k více účtům, ale přístup k online službám nebo jiným osobním údajům má v daném okamžiku pouze jeden účet.

Účet je sdílen mezi aplikací MyToyota a zákaznickým portálem. Na obou platformách lze účet vytvořit na přihlašovací obrazovce. Po vytvoření účtu obdržíte aktivační e-mail, který musíte potvrdit, než budete mít přístup ke svému účtu a budete moci přidat své vozidlo (vozidla).

Aplikaci MyToyota a účet na zákaznickém portálu lze používat na multimediálním zařízení ve vozidle. Pokud jej nemáte, doporučujeme vám stáhnout si aplikaci MyToyota a vytvořit si jej z ní.

Účet si můžete vytvořit také prostřednictvím online zákaznického portálu nebo si účet vytvořit prostřednictvím samotného multimediálního zařízení. V druhém případě budete muset ještě do 14 dnů na Zákaznickém portálu přijmout Podmínky používání (tato možnost platí pouze pro multimediální systémy před generací MM21).

V navigačním panelu klikněte na ikonu sekce Účet, kterou najdete v pravém dolním rohu, a upravte nastavení profilu.

Ne, můžete použít stávající přihlašovací jméno a heslo, které byly použity k přihlášení do předchozí aplikace.

Ano, historie jízd bude pro stejný účet viditelná i po aktivaci online služeb.

Ano, historie jízd bude pro stejný účet viditelná i po aktivaci online služeb.

Obraťte se prosím na autorizovaného prodejce nebo si ověřte informace na místních webových stránkách Toyota.

Chcete-li používat online služby: zaregistrujte si účet, přidejte svůj vůz do aplikace, vyberte služby, které chcete aktivovat, a přijměte podmínky používání.

V současné době probíhá proces zavádění nové aplikace, a proto postupně pokrýváme všechny modely v naší nabídce. Jakmile bude nová aplikace pro vaše vozidlo k dispozici, budete o tom informováni.

V současné době probíhá proces zavádění nové aplikace, a proto postupně pokrýváme všechny modely v naší nabídce. Jakmile bude nová aplikace pro vaše vozidlo k dispozici, budete o tom informováni.

Ano, již brzy můžete ke sledování objednaných vozidel používat aplikaci MyToyota. 

Po přidání vozidla do účtu již není možné pro stejné vozidlo používat starou verzi aplikace MyToyota. Pokud však vlastníte více než 1 vozidlo Toyota, je stále možné používat starou aplikaci pro modely, které ještě nebyly přesunuty do nové verze aplikace.

V současné době probíhá proces zavádění nové aplikace, a proto postupně pokrýváme všechny modely v naší nabídce. Jakmile bude nová aplikace pro vaše vozidlo k dispozici, budete o tom informováni.

V určitém okamžiku bude současná aplikace MyToyota ukončena. Chcete-li i nadále využívat online služby, doporučujeme přejít na novou aplikaci MyToyota. Aby nedošlo k přerušení služeb, učiňte tak prosím co nejdříve!

Přechod na novou aplikaci MyToyota je rychlý a snadný. Najdete v ní všechny skvělé služby, na které jste zvyklí, a v budoucnu ještě více.  

Text Podmínek používání v nové aplikaci MyToyota byl mírně aktualizován, proto vás laskavě žádáme o jejich opětovné přijetí. Doba trvání vašeho předplatného je spojena se záruční dobou, takže není tímto procesem migrace ovlivněna.

Nyní probíhá proces zavádění nové aplikace MyToyota, proto postupně pokrýváme všechny zákazníky zemi po zemi a model po modelu. Pokud jste ještě neobdrželi notifikaci, ale chcete přejít na novou aplikaci můžete si ji stáhnout prostřednictvím obchodu s aplikacemi a začít využívat novou aplikaci.

Navštivte prosím sekci často kladených otázek na webové stránce https://www.toyota-charging-network.eu/ (Opens in new window).

 Různé scénáře mohou způsobit, že online služby nebudou fungovat. Pokusíme se uvést ty nejčastější:

-Vaše vozidlo nemusí podporovat některé nebo všechny vzdálené služby. Obraťte se prosím na svého prodejce, abyste to zjistili.

-Možná jste se nepřihlásili k odběru jednotlivých balíčků.

-Jestliže jste vůz nepoužívali déle než 9 dní, je možné, že vůz přešel do režimu spánku, aby chránil životnost baterie.

Jděte prosím k vozu a nastartujte motor.

-Prosím, zkontrolujte, zda jsou splněny všechny předpoklady: všechny dveře jsou zavřené, kapota je zavřená, chytrý klíč není uvnitř vozidla.

-Máte plug-in hybridní vozidlo nebo elektrické vozidlo a dálkově ovládaná klimatizace nejde spustit? Baterie vašeho elektromobilu může být pod 30 % nebo 20 % (v závislosti na modelu), v takovém případě baterii nabijte.

-Máte plug-in hybridní vozidlo a dálková klimatizace se nespustí? Pokud je venkovní teplota nižší než -10 °C, dálková klimatizace nefunguje.

Online služby jsou součástí nákupu jakéhokoli vozidla Toyota. Obsahují balíček Base na dobu deseti let zdarma.

Přesné informace o předplatných pro váš vůz získáte u svého prodejce. 

Základní online služby aplikace MyToyota budou fungovat 10 let v rámci balíčku Base. 

Na obrazovce můžete kliknout na tlačítko Preferovaný prodejce v části Servis a údržba.

Funkce Hybridní koučování vám na základě vašich předchozích jízd poskytne kontextualizované poradenství, jak můžete zlepšit svou hybridní jízdu, a umožní vám maximálně využít režim EV ke snížení spotřeby paliva a minimalizaci dopadu na životní prostředí.

Ano, u vybraných modelů. Na přístrojovém panelu na úvodní stránce můžete vidět aktuální stav paliva ve formě ukazatele spolu s dojezdem.

Ano, u vybraných modelů můžete vidět stav dveří, oken, zavazadlového prostoru a světel vozidla. 

Chcete-li zkontrolovat stav, přejděte na hlavní stránku. Klikněte na tlačítko Stav vozidla.

Ano, u vybraných modelů můžete dveře vozu zamykat/odemykat na dálku prostřednictvím aplikace. Na kartě Dálkové ovládání najdete tlačítka pro zamknutí/odemknutí.

Vezměte prosím na vědomí, že to nebude možné:

- zamknout vozidlo, pokud jsou některé dveře otevřené a/nebo pokud je chytrý klíč uvnitř vozidla. 

- odemknout vůz, pokud je nastaven autoalarm nebo pokud byl vůz ručně uzamčen fyzickým klíčem.

Ano, vybrané modely lze lokalizovat na přeplněném parkovišti pomocí dálkového zapnutí výstražných světel vozidla. 

V aplikaci MyToyota přejděte na kartu Dálkové ovládání. Kliknutím na Výstražná světla můžete aktivovat výstražná světla vozidla, což vám umožní snadno najít váš vůz.

Výstražná světla se aktivují na dobu 60 sekund. Po uplynutí 60 sekund můžete funkci výstražných světel opět aktivovat. 

Multimédia zahrnují několik funkcí spojených s online navigací. Ty poskytují užitečné informace v reálném čase, např. dopravní informace a upozornění na rychlostní kamery.

Tyto funkce vyžadují ke svému fungování připojení k internetu. Pokud nemáte připojené zařízení, budete muset připojit své mobilní zařízení - sdílením Wi-Fi nebo Bluetooth tetheringem - k jakémukoli Wi-Fi zařízení/síti ve vozidle.  

 

Každá nová Toyota je dodáváná s 3 roky* bezplatných aktualizací map (předplatné Map Care) pro navigační systém a další služby, včetně:

- Doprava v reálném čase

- Coyote (pokud je k dispozici) nebo Cyclops upozornění na rychlostní radary

- Google Street View (pokud je k dispozici)

- Body zájmu

- Palivo

- Parkoviště

- Počasí

 

Další informace naleznete v našich návodech. 

*Jestliže je vaše vozidlo vybaveno systémem MM21, platí 4letá lhůta.

Vestavěné navigační systémy přijímají data ze satelitního signálu GPS. Online navigace vyžaduje online připojení, aby mohla přijímat potřebná data pro vybrané funkce.

Většina v současnosti prodávaných modelů Toyota obsahuje online navigační služby, jako např:

- Aktuální informace o dopravě

- Upozornění na rychlostní radary

- Google Street View (pokud je k dispozici)

- Body zájmu

- Ceny pohonných hmot 

- Parkování

- Počasí

(Dostupnost těchto služeb závisí na modelu a třídě. Ověřte si prosím u svého prodejce, které z nich jsou pro vaše vozidlo dostupné.).

První 3 roky* (může se lišit v závislosti na zemi) jsou služby online navigace zdarma. Poté si můžete zakoupit předplatné. Náš balíček Map Care obsahuje všechny naše aktualizace map a související online služby a náš servisní balíček obsahuje funkce online služeb. Předplatné si můžete zakoupit v našem elektronickém obchodě. Aktuální ceny najdete v e-shopu.

*Jestliže je váš vůz vybaven systémem MM21, platí čtyřleté období.

30 dní před koncem bezplatného tříletého období obdržíte na obrazovce multimediálního systému ve vozidle oznámení.

V e-shopu můžete balíček Map Care obnovit na 1 nebo 3 roky. Při obnovení servisního balíčku si můžete vybrat mezi 1, 2 nebo 3 roky*. Aktuální ceny najdete v e-shopu.

 

*Pro MM21 a Toyota Smart Connect je nabízena 7letá bezplatná aktualizace map

Přístup do e-shopu je možný prostřednictvím multimediálního systému vašeho vozu nebo na zákaznickém portálu.

V e-shopu, do kterého se dostanete ze Zákaznického portálu, můžete zakoupit služby nabízené společností Multimedia. V obchodě můžete také zkontrolovat stav svých aktuálních předplatných prostřednictvím záložky Zakoupeno. Zde vidíte, která předplatná jsou aktivní a jaká doba u nich zbývá.

 

Pokud e-Store otevíráte z multimediálního systému vozidla, můžete si stáhnout služby, jako je Coyote. Aplikaci e-Store naleznete tak, že přejdete do sekce Menu, poté přejdete do aplikací a zvolíte možnost Ve voze.

Služby můžete zakoupit prostřednictvím webové platformy e-Store, kterou najdete na webovém portálu Toyota. Chcete-li zjistit, které služby již máte a kolik času na ně zbývá, klikněte na záložku Zakoupeno.

 

Zákazníci získávají 3 roky zdarma služby Map Care (2 aktualizace map/rok) a elektronické služby (počasí, parkování, doprava, ceny pohonných hmot). Po uplynutí tohoto bezplatného období si můžete předplatné podle potřeby zakoupit / obnovit.

Doporučujeme, aby se zákazníci odhlásili a vytvořili si vlastní účet, abyste měli nad předplatným plnou kontrolu. To lze provést prostřednictvím:

 

1. prostřednictvím aplikace MyToyota ve vašem mobilním zařízení - nejprve se zaregistrujte a poté se přihlaste do svého vozidla.

 

2. Online menu v multimediálním systému vozidla - do 14 dnů je třeba přijmout podmínky používání prostřednictvím zákaznického portálu/osobní stránky (tato možnost platí pouze pro multimediální systémy před generací MM21).

 

3. Webový portál Toyota - po vytvoření účtu prostřednictvím webového portálu se můžete přihlásit k multimediálnímu systému pomocí svých přihlašovacích údajů.

V aplikaci MyToyota nejprve vyberte svůj vůz v sekci Moje garáž, poté klikněte na Online služby a podle pokynů aktivujte balíček Explore, který je pro váš vůz k dispozici. Po připojení se spustí 4 roky bezplatných online služeb navigace. 

 

Další informace naleznete v našem návodu Jak na to.

Přejděte do nabídky multimediálního systému a přejděte do sekce e-Store. Vyberte aplikaci Coyote a zvolte možnost Instalovat. Po instalaci aplikace Coyote se zobrazí vyskakovací okno. Při jejím otevření zvolte OK, aby se automaticky spustila. Aplikace Coyote se nyní bude vždy zobrazovat v části Aplikace.

Další informace naleznete v našem návodu Jak na to. 

 

Vezměte prosím na vědomí, že

- Coyote není k dispozici pro vozidla vybavená systémem Smart Connect.

- Aplikaci Coyote lze použít až po ujetí 200 km ve vašem vozidle.

- Uživatelé ve Francii, Belgii a Lucembursku získají Coyote zdarma v rámci období Map Care (první 3 roky po ujetí 200 km). 

- Ve všech ostatních zemích si mohou zákazníci zakoupit předplatné Coyote prostřednictvím e-shopu na zákaznickém portálu.

Ano, většina našich modelů, které byly uvedeny na trh po roce 2019, je vybavena integrací chytrých telefonů (Apple CarPlay a Android Auto). Za předpokladu, že máte online připojení ke svému chytrému telefonu, stačí připojit zařízení do USB portu vozidla. Aplikace pak budou dostupné prostřednictvím nabídky Android Auto/Apple CarPlay na obrazovce infotainmentu. 

 

Vozidla, která podporují Apple CarPlay, naleznete na níže uvedeném odkazu:

https://www.apple.com/ios/carplay/available-models/ (Opens in new window).

 

*Pokud vaše zařízení se systémem Android používá starší verzi než Android 10, musíte nejprve nainstalovat aplikaci Android Auto.*Bezdrátový systém Android Auto je podporován od systému Android 11

Díky funkci Odeslat do vozu se můžete na cestu připravit předem tím, že si na svém mobilním zařízení vyhledáte pokyny a následně je odešlete do svého vozu. Vezměte prosím na vědomí, že tato funkce vyžaduje vůz s funkcemi vestavěné navigace a účet MyToyota s vaším vozem registrovaným k vašemu účtu. 

 

 Služba je standardně dostupná pro vozidla vybavená palubní navigací, ale uživatel musí aktivovat balíček Explore, aby mohl využívat výhod této funkce. 

 

Další informace naleznete v našem návodu Jak na to.

Funkc Odeslat do vozu můžete využít v aplikaci MyToyota k plánování trasy. Vezměte prosím na vědomí, že pro aktivaci této funkce musíte nejprve propojit svůj vůz s účtem MyToyota.  

Jakmile tak učiníte, přejděte na domovskou obrazovku aplikace MyToyota a vyberte kartu služby Odeslat do vozu. Klikněte a zadejte cílovou adresu. Poté stiskněte tlačítko Odeslat do vozu.

 

Jakmile se ocitnete ve vozidle, ujistěte se, že máte připojení Wi-Fi (nejjednodušší metodou je propojení Bluetooth s vaším smartphonem). Jakmile je ve voze navázáno připojení k internetu, můžete si stáhnout cestu. 

Vaše předem naplánovaná cesta bude k dispozici v multimediální jednotce v části Oblíbené/ Oblíbené cíle. 

 

Další informace naleznete v našem návodu Jak na to.

Tříletá* lhůta začíná běžet od okamžiku vložení svých přihlašovacích údajů Toyota do jednotky infotainmentu.

 

*V případě, že je váš vůz vybaven MM21, platí 4letá lhůta.

30 dní před koncem bezplatného 3letého* období se na obrazovce multimediálního systému ve vozidle zobrazí upozornění. 15 dní před koncem bezplatného 3letého* období obdržíte stejné oznámení denně. Po skončení 3letého* období se zpráva zobrazí při každém pokusu o použití aplikace.

 

*Jestliže je váš vůz vybaven systémem MM21, platí 4leté období.

 U vybraných modelů je k dispozici funkce dálkového ovládání klimatizace, kterou lze aktivovat na dálku prostřednictvím aplikace MyToyota, a která pomáhá ochladit/vyhřát interiér vozidla na příjemnou úroveň. 

Z karty dálkového ovládání/ budete moci spustit funkci na dobu 10 minut. Po aktivaci funkce aplikace MyToyota zobrazí, kolik času zbývá do konce provozu. Funkci dálkového ovl. klimatizace lze obnovit dvakrát (2x10min).

 

U některých vozidel mějte na paměti, že při aktivaci základní funkce ovl. klimatizace se spustí také motor vozidla. Proto se zapnou všechna nastavení používaná během poslední jízdy (před vypnutím motoru) (např. nastavení teploty, vyhřívání sedadel, rádio atd...).  

 

U vybraných vozidel bude mít dálkové ovl. klimatizace pokročilejší funkce. Jako např:

-dálkové ovládání ventilace sedadel, vyhřívání sedadel, vyhřívání volantu a odmrazování.

-Naplánování dálkové klimatizace: pohodlně si předem určete, kdy je třeba interiér vozu ochladit nebo zahřát.

 

Upozorňujeme, že základní dálková klimatizace u vozidel se spalovacím motorem a hybridů není v Rakousku dostupná z důvodu zákonných omezení. Elektromobily s akumulátorovým pohonem a elektromobily se zásuvkou mají v Rakousku k dispozici dálkovou klimatizaci.

 

U elektrických vozidel a vozidel PHEV je pro provoz klimatizace nutná úroveň nabití baterie alespoň 20 % nebo 30 %.

 

Při venkovní teplotě pod -10 °C nebude funkce fungovat.

 

Další podrobnosti o dostupnosti funkcí podle modelu získáte u autorizovaného prodejce nebo na místních webových stránkách Toyota/Toyota.

Tato funkce je k dispozici u vybraných modelů. Pokud máte ve svém chytrém telefonu nainstalovanou aplikaci MyToyota a máte povolenou funkci push notifikace, budete upozorněni (5-10 min* po skončení jízdy) na: 

- otevřená okna

- odemčené dveře

- otevřené dveře

- otevřený zavazadl. prostor

- zapnutá výstražná světla

- otevřenou kapotu

- otevřené střešní okno  

- zapnutá světla

- upozornění na zadní sedadla

 

Ne každé vozidlo je schopno odesílat tato oznámení. Ověřte si prosím možnosti svého vozidla u svého prodejce.

 

Oznámení Push budou také po neomezenou dobu uvedena na kartě Oznámení v dolní části obrazovky aplikace.

Přejděte na ovládací panel služeb a vyberte možnost Hybridní koučování (pro hybridní vozidla), EV koučování (pro elektrická vozidla) nebo Analýza jízd (pro neelektrická vozidla). Zvolte kartu Všechny jízdy pro zobrazení předchozích jízd a poté klikněte na jízdu pro přístup k souvisejícím jízdním analýzám. Podrobnosti o poslední jízdě najdete také na přístrojové desce na úvodní obrazovce.

Aplikace MyToyota je podporována na: 

- iOS s verzí 15.0 nebo vyšší

- zařízeních se systémem Android s verzí7.0 nebo vyšší, ale ne od značky Huawei (společnost Huawei uvedla v červnu 2021 vlastní operační systém HarmonyOS).

Verzi aplikace najdete v dolní části sekce "Účet".

Je třeba zadat přihlašovací údaje do multimediální jednotky vozu. Poté je třeba propojit multimediální zařízení s identifikačním číslem vozidla (VIN). Dále je třeba připojit Bluetooth, aby se vůz připojil k internetu. Nyní bude funkce Odeslat do vozu fungovat. 

Elektrická energie uložená v akumulátoru se postupně vybíjí, i když vozidlo není v provozu, a to v důsledku přirozeného vybíjení a vybíjecích účinků některých elektrických spotřebičů.

Pokud je vozidlo ponecháno delší dobu bez nastartování, může dojít k vybití baterie a motor nemusí být schopen nastartovat. (Během jízdy se akumulátor automaticky dobíjí.)

U hybridních vozidel doporučujeme jednou týdně přepnout vozidlo do režimu Ready alespoň na 20 minut. Přitom dbejte na to, abyste vždy nechali vůz v poloze ""P"". Parkovací režim a nepoužívejte režim ""N"". Neutrální režim, protože ten nenabíjí baterii hybridního vozidla.

Pokud vaše vozidlo není vybaveno systémem Smart Entry, můžete vozidlo zamknout ručně (postup naleznete v návodu k obsluze).

 

Pokud vaše vozidlo systémem Smart Entry vybaveno je, postupujte při zamykání podle alternativního postupu uvedeného v návodu k obsluze.

Pokud máte sadu startovacích kabelů a druhé vozidlo, můžete své vozidlo nastartovat podle postupu uvedeného v návodu k obsluze.

Postupujte dle návodu k obsluze. 

Přejděte do menu multimediálního systému a zvolte možnost Nastavení. Poté zvolte možnost Připojení Bluetooth a podle pokynů nastavte připojení k síti. Poté ve smartphonu povolte funkci Bluetooth tethering. 

Apple CarPlay nebo Android Auto lze aktivovat připojením mobilního zařízení k portu USB ve vozidle. Na multimediální obrazovce vozidla klikněte na tlačítko Menu a poté klikněte na CarPlay nebo Android Auto.

Over-the-air aktualizace map je možná u nejnovějších multimediálních systémů, které se aktivují v e-shopu (pro nejnovější kompatibilní modely). 

 

Svůj systém můžete aktualizovat také ručně, a to tak, že si stáhnete aktualizace z e-Store Toyota, vložíte je na USB disk a připojíte jej k vozu."

Jedná se o vozidla vybavená Toyota Smart Connect, naším nejnovějším a nejpokročilejším multimediálním systémem a systémem konektivity. Toto zařízení podporuje další funkce konektivity, které přinášejí další úrovně komfortu a ovládání (např. zamykání/odemykání dveří, zapínání výstražných světel, dálkové ovládání klimatizace,...).

Balíček Explore obsahuje sadu funkcí, které zvyšují bezpečnost řidiče a dokáží poskytnout chytřejí navigování na cestách.

Balíček Explore je aktivní po dobu 4 let. Aplikace MyToyota bude fungovat, i když balíček Explore již nebude aktivní.

Pomocí aplikace MyToyota můžete jednoduše naskenovat QR kód vygenerovaný na multimediální jednotce ve vozidle nebo jej alternativně zadat ručně v aplikaci.

Dotykový displej Toyota Smart Connect s vysokým rozlišením je nejen intuitivnější na ovládání, ale díky online připojené navigaci jsou cesty plynulejší díky aktuálním informacím o dopravě a upozorněním na rychlostní radary. A díky bezdrátové integraci s chytrým telefonem nebylo připojení telefonu nikdy jednodušší.

Toyota Smart Connect podporuje také další funkce připojení skrze aplikaci MyToyota, které přinášejí další úroveň komfortu a ovládání (např. zamykání/odemykání dveří, zapínání výstražných světel, dálkové ovládání klimatizace,...).

Ne. Pokud vozidlo není vybaveno systémem z výroby, není možné jeho dodatečná montáž.