1. Elektrifikace
 2. Bateriové elektromobily
 3. Toyota bZ

Inspirující možnosti Beyond Zero

Vítá vás řada Toyota bZ, nová dílčí značka Toyoty na začátku zajímavé éry. Pestrá rodina bateriových elektromobilů příští generace jde z hlediska emisí za nulovou hranici (Beyond Zero), neboť všechny modely jsou navrženy přesně podle vašich potřeb tak, aby eliminovaly dopady mobility na životní prostředí – a jdou dokonce ještě dále. Máme zde nekonečné inspirující možnosti, jak změnit budoucnost a současně přispět k hladšímu a zábavnějšímu cestování.

Inspirující možnosti

Design se zaměřením na potřeby člověka, lepší mobilita pro všechny

Prostřednictvím značky Toyota bZ míříme ještě dále. Řada Toyota bZ díky vyhrazené platformě pro elektromobily, vycházející ze zaměření na potřeby člověka, jde ještě o krok dále s cílem proměnit způsob života i naše zkušenosti. Ať již jde o vylepšení způsobu přepravy, zdokonalení způsobu komunikace s okolním světem, přínosy pro životní prostředí, či dokonce vytváření lepší společnosti – toto je mobilita přinášející příjemné zkušenosti a zábavu pro všechny bez rozdílu.

 • Vy a životní prostředí

  Toyota bZ prostřednictvím energie získávané rekuperací snižuje emise a pomáhá chránit životní prostředí.
 • Vy a váš vůz

  Toyota bZ prostřednictvím vyhrazené platformy
  pro elektromobily, nejmodernějších prvků výbavy
  a inteligentní konektivity přináší požitek z bezpečné a zábavné jízdy.

 • Vy a ostatní

  Toyota bZ prostřednictvím své prostorné a tiché kabiny přináší uvolněné prostředí pro vás i vaše nejbližší. Pobyt na palubě vozu nabízí nové příjemné způsoby trávení společného času.

 • Vy a společnost

  Toyota bZ prostřednictvím bezemisní mobility a chytrých řešení vytváří bezpečnější společnost s vyšším pocitem jistoty všech bez rozdílu.

Proč si vybrat bateriový elektromobil Toyota?

S více než 25 lety zkušeností je Toyota lídrem na cestě k plně elektrické budoucnosti. S více než 18 miliony elektrifikovaných vozidel na silnicích a 17 elektrifikovanými modely, Toyota pokračuje ve výjimečných inovacích, které dělají radost zákazníkům po celém světě. Díky rozsáhlým zkušenostem s vývojem bateriových technologií a efektivním řízením toků energie nabízejí bateriové elektromobily Toyota spolehlivý výkon a dlouhou životnost.

Seznamte se s koncepčním modelem Toyota bZ4X Concept

Toyota bZ4X Concept, vycházející z více než 20 let zkušeností na poli elektrifikace, přináší první náhled do budoucnosti naší nové rodiny bateriových elektromobilů. Koncept spojující dynamický design SUV se schopnostmi originálního pohonu všech kol a konkurenceschopným dojezdem dokládá naše zasazení zprostředkovat elektromobilitu bez kompromisů.

SUV s nefalšovaným pohonem všech kol

Základem Toyoty bZ4X je platforma e-TNGA. Tato vyhrazená platforma pro elektromobily propůjčuje našemu konceptu SUV markantní dlouhý rozvor s krátkými převisy, a tak interiér svojí prostorností směle konkuruje i velkým manažerským sedanům. Platforma e-TNGA krom toho přináší výhody špičkového pohonu všech kol (AWD), vyvinutého společně se značkou Subaru. Díky spojení bohatých zkušeností Toyoty na poli elektrifikace a značky Subaru s pohonem všech kol čeká řidiče pocit dokonalé jistoty za všech klimatických podmínek v kombinaci s mimořádnou radostí z jízdy.

Jízda v dokonalém spojení

Pokrokový „pilotní modul“ v kabině koncepčního modelu Toyota bZ4X Concept zaručuje dokonalé spojení s vozidlem i okolním provozem. Volant ve tvaru leteckého kniplu eliminuje jakékoli nežádoucí vibrace ve prospěch uvolněné jízdy a rovněž zlepšuje ovladatelnost a bezpečnost tím, že ani během projíždění zatáček není nutné přehmatávat. To, společně s přístrojovým štítem bez kapličky přímo v úrovni pohledu a ovládacími prvky rozmístěnými dle zásad ergonomie, zprostředkuje požitek z dokonalého propojení.

Nová dimenze designu

Od formy až po funkci – každý prvek koncepčního modelu Toyota bZ4X byl navržen pro váš užitek. Díky svobodě, kterou nám nová vzrušující éra nabízí, vytvořili naši návrháři nefalšované SUV s jedinečným přístupem i vzhledem. A také řadou pokrokových funkcí, jako je např. nabíjení pomocí fotovoltaického panelu k prodloužení dojezdu, ale i vzdušnou a prostornou kabinou, která dodává návrhu interiéru zcela nový rozměr a slouží jako „centrum“ aktivní konektivity.

Vydejte se za nulovou hranici

Přihlaste se k odběru zpravodaje Toyota bZ a nechte si zasílat poslední novinky a aktualizace přímo do schránky.

Informujte mě Další informace o Toyota Electrified

e-TNGA platform